Mateřská škola Vsetín, Ohrada 1879, příspěvková organizace

E-mail školymsohrada@seznam.cz
Webová stránkawww.skolkaohrada.cz
Telefon571 161 279
AdresaOhrada 1879, 755 01 Vsetín
Ředitel/kaPavla Martinásková
Informace

Mateřská škola funguje jako trojtřídní škola od roku 1990. Od ledna 2001 je právním subjektem. Kapacita MŠ je 75 dětí a také počet zapsaných dětí se pohybuje do 75. Do MŠ jsou přijímány děti ve věku od 3 let do 6 let. Mateřská škola je součástí sídliště Ohrada a budova je součástí areálu Domova pro seniory. Prostředí školky je na dobré estetické úrovni, v očích veřejnosti má MŠ vysoký kredit. V MŠ jsou tři třídy, které jsou laděny do barevnosti, jejichž základní barva je žlutá a doplňující jsou zelená, modrá, červená. Ke každé třídě patří WC a umývárny, které odpovídají hygienickým požadavkům. Součástí každé třídy jsou lehárny, kde jsou lehátka stabilně rozložena. V přilehlých místnostech jsou uloženy i pomůcky pro práci s dětmi. Jídlo z hlavní kuchyně, která je v suterénu, se rozesílá výtahy do přípravných kuchyněk. Děti se převlékají v šatnách, které jsou u tříd. Botníky jsou v přízemí. Ke škole patří školní zahrada, která je vybavena dvěma pískovišti, tělocvičnou věží se skluzavkou, mlhovištěm, lavičkami, domečky, houpacím chodníkem, kreslícími tabulemi, houpadly a okrasné stromy tvoří mnohá zákoutí pro hry dětí. Vydlážděné chodníky dávají dětem prostor pro jízdu na kolech, motokárách, s kočárky. Nad plochou určenou ke cvičení je umístěna markýza. Ve svahu je umístěna skluzavka. Děti mají vytvořený také pěstitelský záhon, na kterém poznávají zákonitosti přírody a její vegetace. V létě zdobí naši zahradu množství květin v záhoně i v květináčích a truhlících. V koutě zahrady je umístěn kompost pro zahradní odpad. V okolí MŠ jsou lesy a pěkná příroda. Z kopce je vidět celý Vsetín. V okolí rodinných domů je možné obdivovat květiny, ovoce a zeleninu na zahrádkách i domácí zvířata. V blízkosti MŠ je autobusová zastávka MHD.

Školský obvod

Ulice: Dětská, Generála Klapálka, Hluboké, Horská, Lesní, Lidická, Luční, Nad Školou, Nepřejov, Ohrada, Ruská, Slovenská, Tyršova, U Bečvy, U Hřiště, U Huti.

KritériaPočet bodů
1. Děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky – tj. děti, které dosáhnou věku 5 let k 31.8.2019 a mají trvalý pobyt v příslušném školském obvodu. 10
2. Děti, které dosáhly věku minimálně 4 let k 31.8.2019 a mají trvalý pobyt v příslušném školském obvodu.. 9
3. Děti, které dosáhly věku minimálně 3 let k 31.8.2019 a mají trvalý pobyt v příslušném školském obvodu.. 8
4. Věk dítěte 5 let dovršených k 31.8.2019 5
4 roky dovršených k 31.8.2019 3
3 roky dovršených k 31.8.2019 2
2 roky dovršených k 31.8.2019 1
5. Bydliště na území města Vsetína 1